Dönüşüm Akademi

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKALI TEMEL İLKYARDIM EĞİTİMİ 

İlk Yardım Eğitimi; evinizde, işyerinizde ve hayatınızda bulunan tüm insanlar için alınması gereken eğitimler arasındadır.

Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi (20) personel için bir (1) kişi, ilgili mevzuata göre ağır ve  tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on (10) personel için bir (1) kişi olmak üzere, ” İlk YardımYönetmeliği” ne göre Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İlk Yardım Eğitim Merkezlerinden “ Temel İlk Yardım Eğitimi” sertifikası almış “İlk Yardımcı” nın bulundurulması zorunludur.

EĞİTİMİN AMACI : Katılımcıların, işyerinde ve günlük yaşamda karşılaşabilecekleri ani

hastalanma ya da yaralanma durumlarına müdahale etme ve gerektiğinde temel yaşam desteği sağlayabilme bilgi ve becerilerini kazanmasıdır.

KATILIMCI SAYISI : En fazla 20 kişi.

EĞİTİMİN SÜRESİ : 2 Gün – (8+8 Saat)

EĞİTİM  :

  • Eğitimlerimiz Profesyonel eğiticilerimizin desteği ile her katılımcının birebir olarak uygulama yapma fırsatı bulduğu ferah ve modern eğitim salonlarımızda düzenlenmektedir.
  • Uygulamalı eğitimlerde her katılımcıya yeterli düzeyde eğitim materyali, manken ve malzeme temini sağlanmaktadır.
  • Gerekli bilgi ve beceri kazanımı için alanında uzman eğitmenlerimiz uygulamalar eşliğinde hem teorik hem pratik bilgiler vermektedir.

SINAV ve BELGELENDİRME SÜRECİ  :

Eğitimin sonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenen tarihlerde yapılacak sınavda 85 ve üzeri puan alarak başarılı olan katılımcılara İlk Yardımcı Sertifikası verilecektir. Sınavlarda başarılı olamayan katılımcılar ikinci defa ücretsiz olarak sınava girebileceklerdir. İkinci kez sınavda başarısız olan katılımcıların sınav hakkı bulunmayıp, eğitim tekrarı gerekmektedir.

Ön Kayıt Formu

 

Doğrulama

İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi İstanbul